понедельник, 6 апреля 2020 г.

День без конфліктів:)

Сьогодні 6 квітня ми відзначаємо день без конфліктів.


 «Якщо з першого шкільного дня дітям показувати цінність їхньої думки, їхнього враження, то вони поступово будуть звикати до того, щоб приймати і думку інших та ставитися до неї з повагою.»


  1. Що таке конфлікти та чому вони виникають?
Конфлікти відбуваються у нашому житті практично щоденно. Конфлікт – це можливість розширити свій світогляд шляхом прийняття думки інших, а також можливість покращити власні комунікативні навички. Результат вирішення конфлікту залежить від нашого бажання та вміння співпрацювати, чути один одного та разом шукати правильні шляхи його розв’язання.
  1. Як правильно вирішувати конфлікти між дітьми?
Конфлікт можна розглядати на двох рівнях – на рівні позицій та на рівні інтересів.

Дуже часто діти говорять: «я з тобою не згоден». Конфлікт на цьому рівні вирішити не можна. Потрібно йти далі, наприклад, запитати: «чому ти не згоден, чому твоя думка відрізняється?». Таким чином ми спускаємося з рівня позицій до рівня інтересів. І тоді вже можемо вести діалог.
  1. За допомогою яких методів можна навчити дитину вмінню постояти за себе, захистити інтереси, особистий простір?
Треба вчити дітей алгоритмам роботи в конфліктних ситуаціях. Ми знаємо, що треба робити, коли розбився ртутний термометр? Звичайно! У питанні конфліктів також повинні бути інструкції, які мають закарбуватися глибоко у свідомості. Дуже добре вивішувати інформаційні постери на стінах класу, час від часу проводити цікаві бесіди на подібні теми.
Без конфліктів не можливо існувати головна мета навчитись та навчити дітей розв язувати  їх.

Комментариев нет:

Отправить комментарий